[ MENU DODATKOWE ]


Aktualności dla pracowników

25.02.2021

KOMUNIKAT

 

W związku z pojawiąjącym się mailem o treści:


"Serdecznie przepraszamy za te niedogodnosci; co wymaga aktualizacji konta e-mail dla naszych nowych rachunków internetowych w 2021 r., aby poprawic efektywnosc i przestrzen uslug dla lepszej wydajnosci. Wynika to z ciaglej corocznej konserwacji i usuwania nieaktywnych kont internetowych. Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie konta e-mail, aby uniknac eliminacji; Kliknij tutaj, aby sie zalogowac i zaktualizowac swoje konto teraz.
Dziękuje Ci, Pomóż administratorowi systemu.
Webmaster sieci.
Wszelkie prawa zastrzezone
Prawo autorskie©2021"


oraz


"Szanowny Użytkowniku,Twoje konto przekroczyło limit przydziału ustawiony przez administratora i możesz nie być w stanie wysyłać ani odbierać nowej poczty, dopóki nie zweryfikujesz swojego konta .Aby ponownie zweryfikować swoje konto klinkij w przycisk"


Jest to atak phishingowy (metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia określonych informacji albo nakłonienia ofiary do określonych działań)!


Uprzejmie ostrzegam, by nie odpowiadać na otrzymaną wiadomość, nie klikać w linki zawarte w wiadomości oraz nie otwierać załączonych do wiadomości plików, co może skutkować naruszeniem bezpieczeństwa informacji i danych osobowych w Państwa podmiotach.


Nieznani sprawcy posługują się adresami mailowymi, które nie są adresami mailowymi przynależącymi do domeny Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.


Jak unikać zagrożenia?

  • zwróć uwagę na adres e-mail, z którego otrzymujesz wiadomość – zwykle maile phishingowe wysyłane są z adresów niemających nic wspólnego z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie;
  • nie otwieraj załączonych do wiadomości plików;
  • zwracaj uwagę na treść otrzymanego maila, zwykle maile phishingowe zawierają błędy i nieprawidłową składnię itp.;
  • nie instaluj żadnego dodatkowego oprogramowania;
  • przeskanuj komputer oprogramowaniem antywirusowym.
     


Anna Buchlińska-Brzozowska
Inspektor Ochrony Danych

 


« wstecz