Menu

01.02.2021

Rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) - "Ambasadorowie Karier UE”,  Pełną koordynację ww. programu zapewni Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM).

 

Program od ponad 10 lat cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Udział w nim stanowi znakomite doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym.

 

Poszukiwane są osoby z motywacją i łatwo nawiązujące kontakty, które z zapałem w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach wyższych.

Do zadań ambasadorów  należą m.in.:  udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

 

Jak co roku wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Brukseli (dwie osoby) oraz w Warszawie (pozostała grupa). Szkolenie, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie miało formułę stacjonarną lub on-line.

Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem: https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl.

 « wstecz