Menu

Relacje z wydarzeń

17.12.2019

W dniu 13.12.2019 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli pracodawców ze studentami II oraz III roku kierunku Ekonomia prowadzonego na Wydziale Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w ramach "Panelu z pracodawcami". Spotkanie panelowe stanowiło część projektu Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Koordynatorem spotkania „Panel z Pracodawcami” dla kierunku Ekonomia była dr Agnieszka Komor z Katedry Zarządzania i Marketingu.

Głównym założeniem Panelu było przybliżenie studentom obecnej sytuacji na rynku pracy (w tym rynku europejskim), a także zapoznanie ich ze specyficznymi wymogami rekrutacyjnymi, profilem kandydata szczególnie poszukiwanym przez pracodawcę oraz specyfiką pracy na określonych stanowiskach. Ponadto celem spotkania było zaprezentowanie studentom aktualnych ofert praktyk, staży i pracy, co przyczyni się do zwiększenia możliwości świadomego wyboru właściwej ścieżki kariery.

 W spotkaniu panelowym uczestniczyli: dr Artur Krukowski Naczelnik I Urzędu Skarbowego w Lublinie, Grzegorz Pawłowski Dyrektor 11 Oddziału PKO BP S.A. w Lublinie, Monika Sujak reprezentujaca PKO BP S.A. w Lublinie oraz Dorota Marniak z Camp Leaders Poland.

 

 

 

Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja uczestniczyli 4 grudnia 2019 roku w panelu z pracodawcami, którzy przedstawili sytuację na rynku pracy w turystyce i możliwości zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych.

 

 

 

 

 

30.10.2019

 

 

23 października 2019 r. pod hasłem "Odkryj swój talent" Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wraz z Miejskim Urzędem  Pracy w Lublinie zorganizował Dzień Kariery.  W godzinach 10.00-13.00 w Centrum Kongresowym oraz Collegium Agronomicum II odbyły się warsztaty oraz targi ofert pracy, praktyk i staży.
Honorowy Patronat nad Dniem Kariery 2019 objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Zebranych gości w imieniu JM Rektora powitała prorektor ds. studenckich i dydaktyki, profesor dr hab. Halina Buczkowska. Założenia Dnia Kariery przedstawiła Dyrektor MUP Lublin, Katarzyna Kępa.

 

 

Myślą przewodnią tegorocznego przedsięwzięcia była motywacja do rozwoju osobistego studentów i absolwentów lubelskich wyższych uczelni, wskazanie narzędzi do odkrywania swoich talentów, mocnych stron oraz dopasowania ich do oczekiwań pracodawców.


Głównym punktem Dnia Kariery 2019 były warsztaty tematyczne mające na celu doskonalenie umiejętności miękkich, zwiększenie kreatywności  i budowania osobistej marki jako metod zwiększających szansę przy ubieganiu się o atrakcyjne miejsca pracy. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie miejsca zostały zajęte.

 

W trakcie tegorocznej inicjatywy odbyły się  również panele dyskusyjne z przedstawicielami pracodawców, podczas których studenci  uzyskali informacje na temat zasad rekrutacji oraz możliwości rozwoju w konkretnych branżach. Na panelach zaszczyciły nas swoją obecnością między innymi: Firma  ABM Greiffenberger Polska, Prezes Związku Pracodawców i  Przedsiębiorców Lubelszczyzny i przedstawiciele branży HR.

 

 

Równolegle, na ponad 70 stoiskach wystawienniczych gościliśmy pracodawców z branż m.in.: mleczarskiej, paszowej, drobiarskiej, rolniczej, spożywczej, ogrodniczej, chemicznej, weterynaryjnej, mechanicznej, turystycznej oraz instytucji rynku pracy, agencje zatrudnienia, organizacje NGO, biura karier, stowarzyszenia (lista wystawców). Odwiedzający mogli zapoznać się z propozycjami stażu, szkolenia, praktyk i zatrudnienia. Swoje stoisko z ofertą edukacyjną i poza edukacyjną miała również nasza Uczelnia. 
Odwiedzający Dzień Kariery mieli również okazję skorzystać ze strefy chillout. Studenci dietetyki z Poradni Dietetycznej oferowali w niej możliwość prostych badań, np. glukozy czy pomiaru ciśnienia, jak również udzielali porad żywieniowych. Każdy chętny mógł również poczęstować się jabłuszkiem lub gruszką z uczelnianych sadów w dzielnicy Felin.
Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Dzień Kariery koordynowało Biuro Rozwoju Kompetencji Studentów.

WARSZTATY

  1. „Wyraź siebie, wyraź swój talent" - Paweł Klempka, innowator warsztatów pt. „Formy artystyczne jako narzędzie wspierające kreatywność podczas rekrutacji” w projekcie „Mikro innowacje, makro pomysły” w Lubelskiej Fundacji Rozwoju
  2. Warsztaty z kreatywności - przedstawiciele WUP w Lublinie, doświadczone trenerki rozwoju osobistego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej;
  3.  „Talent, a kwalifikacje szyte na miarę" - Katarzyna Zabratańska - związana z Instytutem Badań Edukacyjnych, w którym odpowiada za wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i polityki Long Life Learning woj. lubelskim.
 

Link do relacji z Dnia Kariery, który zamieszczono na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy:

https://muplublin.praca.gov.pl/-/10713116-dzien-kariery-2019-relacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.07.2019

 

Uczestniczyliśmy w DNIU INNOWACJI SPOŁECZNYCH! Zaprezentowano 16 najlepszych  innowacji wypracowanych w ramach projektu „Mikro innowacje Makro korzyści.

 

 

 

 

 

17.05.2019

 

 
W ramach współpracy Biura Karier Studenckich i Więzi z Absolwentami z Fundacją Sempre a Frente  w dniu 15 maja nasi studenci i pracownicy Uczelni mieli okazję wziąć udział w drugiej edycji prestiżowych warsztatów pod tytułem: Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Przestrzeń from Facebook i Sempre a Frente.  
 
Uczestnicy ćwiczyli i poszerzali swoją  wiedzę o cyberbezpieczeństwie, o pracy w social media, uczyli się marketingu społecznościowego oraz wdrażali  się w różnorodne metody projektowe przydatne na przyszłym rynku pracy.   
   
 W pięciogodzinnym szkoleniu zakończonym uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu wzięło udział 51 osób. "Rozwój Kompetencji Cyfrowych" to projekt Przestrzeń from Facebook, który jest realizowany w całej Polsce. W województwie lubelskim partnerem regionalnym jest Fundacja Sempre a Frente. Program został objęty patronatem honorowym  Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

 

 

 

 

 

 

 

08.05.2019

 

Wizyta studyjna - fabryka cukierkow Pszczolka sp. z o.o. docx

 

 

 

 

07.05.2019
             
16.04.2019

 

Targi Pracy Miejskiego Urzędu Pracy odbyły się w tym roku 10 kwietnia. Nasze stanowisko odwiedzali pracodawcy oraz studenci i absolwenci UP. Udzielaliśmy również porad innym poszukującym pracy.

 

 

 

 

10.04.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.03.2019

W ramach współpracy Biura Karier Studenckich i Więzi z Absolwentami  z Fundacją Sempre a Frente  w dniu 20 marca nasi studenci i kilku pracowników Uczelni miało okazję wziąć udział w  prestiżowych warsztatach pod tytułem: Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Przestrzeń from Facebook i Sempre a Frente. 

Uczestnicy ćwiczyli i poszerzali swoją  wiedzę o cyberbezpieczeństwie, o pracy w social media, uczyli się marketingu społecznościowego oraz wdrażali  się w różnorodne metody projektowe przydatne na przyszłym rynku pracy. W pięciogodzinnym szkoleniu zakończonym uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu wzięło udział 52 osoby. "Rozwój Kompetencji Cyfrowych" to projekt Przestrzeń from Facebook, który jest realizowany w całej Polsce. W województwie lubelskim partnerem regionalnym jest  Fundacja Sempre a Frente. Program został objęty patronatem honorowym  Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

Zajęcia II grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

19.03.2019

 

Jak co roku uczestniyczyliśmy w Targach Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Spotkaliśmy tam naszych studentów i absolwentów, a z wystawcami wymieniliśmy dane kontaktowe do przyszłej współpracy.